Overlapping panel

 

„Overlapping panel“ – fasado dangos sistema, sudaryta iš horizontalių sutampančių lakštų, tvirtinamų prie metalinio ar medinio laikančiojo karkaso. Sistema yra suprojektuota taip, kad būtų suderinama su vidine pastato izoliacija. Lakštai lengvai klojami vienas ant kito, todėl sistema montuojama lengvai ir sparčiai.

 

Medžiaga: QUARTZ-ZINC / ANTHRA-ZINC / PIGMENTO / AZENGAR

Storis 0,70 mm
Lakšto matmenys (ilgis x aukštis)
Gylis
Vieneto svoris
3000 x 200 mm
13mm / 20mm
4,56 kg / 4.67 kg
Cinko tankis 7.2kg / m2
Lakštų skaičius / m2 1,66 (5 na 3 m2)
Jungiamųjų plokščių skaičius 1 m2 1,67
Tvirtinimų (sraigtų) skaičius 1 m2 10


Nuotrauka: Les jardins de Wellington
Projekto vadovas: CERAU
Projekto rėmėjas: Bouygues Immobilier Belgium

 Lengvas montavimas
„Overlapping panel” paprasta ir lengva montuoti: lakštus galima lengvai suderinti tarpusavyje ir apkarpyti paprastais įrankiais.
Lengva priežiūra
„Overlapping panel” nereikalinga jokia speciali priežiūra. Ant fasado sumontuota sistema labai ilgai išlaiko estetinį vaizdą.
Mažos įrengimo sąnaudos
„Overlapping panel” – paprasta sparčiai montuojama sistema.
Patvari ir natūrali medžiaga
„Overlapping panel” gaminama naudojant Europos standarto EN988 reikalavimus atitinkantį valcuotą titan¬-cinką su vario priedu. Medžiaga nedegi ir atspari dūlėjimui.
Darnus ir tvarus sprendimas
Cinkas perdirbamas 100%. „VMZINC®” skardos atspalvių įvairovė užtikrina optimalų sujungimą suderinimą su kitomis medžiagomis.
Skirta

Plokštiems vertikaliems fasadams, montuojama ant medinio ar metalinio laikančiojo karkaso, naudojama naujuose ar remontuojamuose pastatuose. Didžiausias pastato aukštis – 40 m (didžiausias aukštis virš jūros lygio – 900 m).
Jei pastatas aukštesnis negu 40 m, susisiekite su mumis.

Laikantysis karkasas

Laikantysis karkasas (neįeina į rinkinį) gali būti medinis arba metalinis (aliumininis, cinkuoto plieno).
Laikantysis karkasas prie sienos tvirtinamas cinkuoto plieno ar aliumininiais montavimo kampais, naudojant atitinkamus sraigtus ir kaiščius.

Degumas

Cinkuotas fasadas yra priskiriamas A1 ir A2s1d0 euroklasei, todėl jis tinka bendrajam naudojimui, jei laikomasi konkretiems pastatams taikomų specialiųjų projektavimo ir montavimo taisyklių.

Pasirengimas

Sistemą montuojančios įmonės darbuotojai privalo turėti reikiamų įgūdžių ir žinių. Įmonė turi užtikrinti sistemos montavimą laikantis šiame dokumente nurodytų sąlygų ir naudojimo gairių.

Vėdinamieji fasadai

„Overlapping panel“ sistema montuojama ant laikančiojo karkaso kaip vėdinamojo fasado dalis yra solidus ir patvarus sprendimas pastatui.
Fasado vėdinimą reikia užtikrinti įrengiant bent jau 2 cm oro tarpą tarp izoliacijos ar sienos ir „Overlapping panel“ vidinio paviršiaus.
Gatavo perforuoto cokolinio profilio paskirtis – suformuoti plyšį oro srautui.

Išdėstymo planas

Prieš pradėdamas montavimą rangovas turi parengti tikslų planą, kuriame nurodyta karkaso pagalbinių elementų vieta ir reikalingas lakštų skaičius. Projektuojant ir montuojant karkasą, reikia atsižvelgti į su pastato konstrukcija susijusius apribojimus bei vietines montavimo taisykles.

Sandėliavimo nurodymai

„Overlapping panel“ lakštai turi būti sandėliuojami ant sauso pagrindo pastatytuose originaliuose padėkluose dengtose ir vėdinamose vietose.

    •  

 

Laikančiojo karkaso montavimui pasiruošiama nubrėžiant žymėjimo linijas (lazeriu arba liniuote), montuojama pagal architekto pateiktą išdėstymo planą.
Nubrėžus reikiamose vietose vertikalias linijas, pritvirtinami montavimo kampai ir vertikalios juostos. Atstumas tarp juostų ne didesnis negu 600 mm.

Mineralinės vatos izoliacija montuojama tiesiogiai prie pagrindo. Tada vertikalios juostos tvirtinamos prie anksčiau pritvirtintų montavimo kampų.

„Overlapping panel” montavimas pradedamas nuo oro patekimą užtikrinančio perforuoto cokolinio profilio montavimo. Svarbu įsitikinti, kad cokolinis profilis sumontuotas horizontaliai, nes tai lemia pirmosios lakštų eilės padėties teisingumą.

Lakštai montuojami iš apačios į viršų naudojant atitinkamai profiliuotas briaunas.
Lakštai prie juostų tvirtinami sraigtais arba vinimis.

Norint išvengti pažeidimų pjaunant ar apkarpant lakštus, būtina su jais elgtis ypač atsargiai.

Jungiant lakštus vertikaliai naudojama maskavimo plokštė.

Baigus montavimą apsauginę plėvelę reikia nuimti vienu staigiu judesiu.

Į sistemos sudėtį įeina daug universalių cinkuotų priedų, kurie labai palengvina lakštų sandarinimo darbus.Norėdami gauti išsamesnės informacijos, susisiekite su „VMZINC“.